Tragedia w Bytomiu. Nie żyje malutkie dziecko! Sprawę bada prokuratura

2021-01-11 14:30 Rafał Strzelec
Bytom. Nie żyje siedmiomiesięczne dziecko
Autor: pixabay.com Bytom. Nie żyje siedmiomiesięczne dziecko

Tragedia w Bytomiu. Nie żyje siedmiomiesięczne dziecko, u którego stwierdzono zatrzymanie krążenia. Do zdarzenia doszło w piątek 8 stycznia rano. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Mimo reanimacji dziecka nie udało się uratować. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Bytom. Nie żyje siedmiomiesięczne dziecko. Sprawę bada prokuratura

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w piątek 8 stycznia w Bytomiu przy ul. Piekarskiej. - Potwierdzam, że w piątek 8 stycznia w rejonie ul. Piekarskiej policjanci podejmowali interwencję w związku z zatrzymaniem krążenia u siedmiomiesięcznego dziecka. Niestety, doszło do zgonu - mówi Rafał Wojszczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Na miejscu zdarzenia prócz policjantów pojawili się m.in. ratownicy medyczni, którzy przybyli helikopterem. Niestety, mimo reanimacji dziecka nie udało się uratować. Lądowisko dla helikoptera LPR zabezpieczali strażacy.

Czytaj również: Cieszyn: Otworzyli lokal mimo epidemii! Policja nie miała litości

Jak dodaje rzecznik prasowy bytomskiej policji, w tej sprawie zostało wszczęte śledztwo, które prowadzi prokuratura w Bytomiu. Trwa ustalanie przyczyny śmierci dziecka. Postępowanie w tej sprawie właśnie się rozpoczęło.

Czytaj także: PASKUDNE powietrze nad Śląskiem. Strach oddychać! W tych miastach jest najgorzej

Czynna dyskoteka we Wrocławiu.