Schorowana kobieta na torowisku

i

Autor: Lubuska Policja

Pomogli jej policjanci

Błąkała się po torowisku z balkonikiem, a obok mknęły pociągi ekspresowe! O włos od tragedii!

2022-11-16 11:37

We wtorek, 15 listopada, policjanci ze Świebodzina dostali zgłoszenie o starszej, schorowanej kobiecie, znajdującej się na terenie torowiska. 68-latka chodziła obok przejeżdżających pociągów ekspresowych. Z pomocą ruszyli miejscowi policjanci.

Bardzo niebezpieczna sytuacja miała miejsce we wtorek, 15 listopada, w Świebodzinie. Policjanci dostali zgłoszenie o starszej, schorowanej kobiecie, która z balkonikiem chodzi po torowisku. W pobliżu z dużą prędkością przejeżdżały pociągi ekspresowe. To mogło skończyć się tragedią!

Na miejsce szybko dotarli policjanci, którzy od razu ruszyli jej na pomoc. Świebodzińscy policjanci pomogli 68-latce w bezpieczny sposób zejść z torowiska. Kobieta wyglądała na zagubioną. - Miała problemy z poruszaniem się i przy chodzeniu wspomagała się tak zwanym balkonikiem. Z uzyskanych wyjaśnień wynikało, że kobieta chciała pojechać pociągiem. Niestety nie była w stanie określić dokąd - poinformował aspirant Marcin Ruciński z Komendy Miejskiej Policji w Świebodzinie.

Na miejsce został również skierowany zespół pogotowia ratunkowego. 68-latka nie potrzebowała pomocy medycznej. Po wszystkich badaniach została przekazana pod opiekę rodziny.

Świebodzińska policja przypomina, że bez względu na to, czy doszło do czynu zabronionego, czy nie, Policjanci zawsze przyjadą na miejsce, by „Pomagać i Chronić”. 

Kierował autem mimo posiadanego zakazu