Speedway of Nations

Brąz dla Polaków. Patryk Dudek z kolejnym medalem!

2018-06-10 12:46

Inauguracyjne zawody Speedway of Nations za nami. Najlepsi okazali się Rosjanie, którzy wyprzedzili Wielką Brytanię i Polskę. Tuż za podium uplasowali się Australijczycy.

Speedway of Nations dostarczyło kibicom dużo emocji. Dwudniowe zawody okazały się bardzo wyczerpujące dla żużlowców. Złotych medalistów poznaliśmy dopiero po rozegraniu 44 biegów. Najlepiej spisała się para Emil Sayfutdinow - Artiom Łaguta. Rosjanie w sumie zdobyli 45 punktów.

Polacy zajęli trzecie miejsce, choć po piątkowych zawodach wyprzedzali tylko Niemców. Drugiego dnia Dudek i Janowski pojechali już dużo lepiej docierając do barażu, w którym zmierzyli się z Rosjanami. Niestety pech spotkał Patryka Dudka. Wychowanek Falubazu dostał drugie ostrzeżenie i został wykluczony. Osamotniony Janowski wygrał wyścig, ale to Rosjanie awansowali do finału.

W decydującym wyścigu najlepszy okazał się Tai Woffinden, ale ostatni do mety dojechał Robert Lambert. To oznaczało, że złote medale trafiły w ręce Rosjan.

Patryk Dudek przez 2 dni w sumie zdobył 11 punktów. Dużo lepiej spisał się Maciej Janowski. Wychowanek Sparty Wrocław uzbierał 22 punkty. 3 dorzucił rezerwowy Maksym Drabik. Najlepszym zawodnikiem finałów był Tai Woffinden. Brytyjczyk zdobył 38 punktów, wygrywając 12 wyścigów.