Był chory i uciekł ze szpitala. Nie przeżył nocy na siarczystym mrozie. Znaleziono jego ciało

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS

UCIECZKA PACJENTA

Był chory, a uciekł ze szpitala. Nie przeżył nocy na siarczystym mrozie. Znaleziono jego ciało

2023-11-29 12:19

Koszmar rozegrał się w okolicach 105. Szpitala Wojskowego w Żarach. Nie żyje 61-letni pacjent, który wieczorem w poniedziałek (27 listopada) uciekł z lecznicy. Jego ciało znaleziono następnego dnia, z samego rana. – Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Prowadzimy czynności pod nadzorem prokuratury – przekazała nam nadkom. Aneta Berestecka z żarskiej policji.

Żary. Jego ciało leżało przy szpitalu. Na ratunek było już za późno

Zgłoszenie o pacjencie, który oddalił się ze szpitala w Żarach wpłynęło do policji w poniedziałek (27 listopada) w godzinach wieczornych. – Przyjęliśmy zawiadomienie. Byliśmy zaangażowani w poszukiwania mężczyzny. Sprawdzono drogi dojścia, odejścia od szpitala, tam, gdzie mógł się udać. Sprawdziliśmy dworce kolejowe, miejsca, w które mógł pojechać – dodaje w rozmowie z „Super Expressem” nadkom. Berestecka.

Niestety, pomimo poszukiwań na szeroką skalę, mężczyzna został znaleziony martwy. – Kolejnego dnia ciało mężczyzny w wieku 61 lat zostało znalezione w bliskim sąsiedztwie szpitala – dodaje policjantka.

Funkcjonariusze policji zajmują się aktualnie wyjaśnianiem okoliczności jego śmierci. Pracują pod nadzorem żarskiej prokuratury.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się pomóc policjantom w poszukiwaniach?