Ultramaraton Nowe Granice

Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Za nami Ultramaraton Nowe Granice [AUDIO]

2019-02-24 13:01

Za nami V Ultramaraton Nowe Granice. Biegacze pokonali ponad 100 kilometrów wzdłuż granic Zielonej Góry.

W zawodach wzięło udział kilkuset biegaczy. Wystartowali o godzinie 6 rano spod Szkoły Podstawowej nr 18. Pierwsi na mecie po kilku godzinach pojawili się duathloniści, czyli sportowcy łączący bieg i jazdę na rowerze. Najszybszy był Marcin Dziub, dla którego to nie pierwsze zwycięstwo w tej imprezie. Wśród pań zwyciężyła Agnieszka Woch.

Po ponad 6 godzinach na mecie pojawiła się najszybsza sztafeta. Tutaj najlepsi okazali się biegacze z Nowej Soli, którzy pobili rekord trasy.

Po tym jak swój występ kończyły sztafety, na mecie czekano na zwycięzcę biegu indywidualnego. Jako pierwszy dobiegł Jakub Ślęzak, który 103 kilometry pokonał w czasie 8 godzin, 49 minut i 11 sekund. Drugi był Witold Juda, a trzeci Zbigniew Adamczak. By stanąć na podium trzeba była pobiec na poziomie nieco ponad 9 godzin.

Świetny czas uzyskały również panie. Zwyciężczyni biegu solo - Małgorzata Pazda - Pozorska na przebiegnięcie całej trasy potrzebowała 9 godzin, 29 minut i 22 sekund.