Polscy koszykarze jadą na mistrzostwa świata

Autor: Andrzej Romański/pzkosz Polscy koszykarze jadą na mistrzostwa świata

Polscy koszykarze jadą na mistrzostwa świata!

2019-02-23 10:37

Koszykarze Stelmetu - Adam Hrycaniuk, Łukasz Koszarek i Michał Sokołowski wywalczyli awans na mistrzostwa świata. Turniej odbędzie się w Chinach.

Polakom do wywalczenia awansu wystarczyło zwycięstwo w jednym z dwóch ostatnich meczów. Ale zespół trenera Mike Taylora "kropkę nad i" postawił już w Chorwacji, chociaż mecz zaczął się najgorzej jak tylko mógł.

Chorwaci bardzo szybko zbudowali wysoką przewagą. Po kilku minutach było 14:0 i selekcjoner Polaków musiał prosić o przerwę na żądanie. Po niej udało się minimalnie zniwelować straty, ale gospodarze wciąż prowadzili.

Wszystko zmieniło się po przerwie. Polacy zaczęli grać skutecznie, a jakość w ataku stracili Chorwaci. Dzięki temu biało - czerwoni mogli cieszyć się ze zwycięstwa, wygrywając 77:69. Najwięcej punktów dla polskiej reprezentacji zdobył Mateusz Ponitka. Jeśli chodzi o zawodników Stelmetu to 12 punktów zdobył Michał Sokołowski, 9 Łukasz Koszarek, a 2 Adam Hrycaniuk.

Przed Polakami jeszcze jeden mecz. W poniedziałek zagrają w ERGO Arenie z Holandią.