Dlaczego wyją syreny?

i

Autor: pixabay.com Dlaczego wyją syreny w Krakowie 1.09.2022? Co się dzieje?

Test syren alarmowych

Dlaczego wyją syreny alarmowe w Zielonej Górze 1 sierpnia? Test upamiętniający ważną rocznicę

2022-08-01 10:54

Dlaczego syreny zawyją w Zielonej Górze w poniedziałek (1 sierpnia) punktualnie o godz. 17? Dokładnie o tej porze - w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - odbędzie się głośna próba elektronicznych syren alarmowych obrony cywilnej. Uroczystości upamiętniające poległych powstańców odbędą się też na Nekropoli Zielonogórskiej.

Dlaczego wyją syreny alarmowe w Zielonej Górze?

Syreny alarmowe zawyją w Zielonej Górze w poniedziałek (1 sierpnia). Będzie to hołd dla bohaterów Powstania Warszawskiego. Jak informuje Urząd Miasta Zielona Góra, o godz. 17 - dla upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - odbędzie się głośna próba elektronicznych syren alarmowych obrony cywilnej. Syreny będą nadawały ciągły sygnał, trwający jedną minutę.

Choć główne obchody rocznicowe Powstania Warszawskiego odbywają się w Warszawie, co roku 1 sierpnia o godz. 17 w większości dużych miast w Polsce wyją syreny, aby uczcić pamięć poległych. Nie inaczej będzie też w tym roku.

Zielona Góra obchodzi 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W poniedziałek (1 sierpnia) o godz. 16.50 na Nekropoli Zielonogórskiej przy obelisku poświęconym Żołnierzom Armii Krajowej i Szarych Szeregów odbędzie się uroczystość z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W uroczystości weźmie udział kompania honorowa z 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska. W programie przewidziano uroczyste podniesienie flagi państwowej i odtworzenie hymnu, wystąpienia okolicznościowe, apel pamięci oraz złożenie wiązanek kwiatów przed obeliskiem.

Sonda
Czy 1 sierpnia syreny alarmowe powinny być uruchomione?
Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego o godzinie „W”