Gubin: Rozbój i kradzież w biały dzień! Aresztowano 42-latka

2020-07-24 10:48 Maciej Brzeziński
policja
Autor: policja.gov.pl

Rozbój na terenie Gubina (woj. lubuskie). 42-latek zażądał od jednego z mężczyzn pieniędzy, a następnie go pobił. Ukradł mu także rower i telefon komórkowy. Policjanci zatrzymali sprawcę, któremu grozi nawet 12 lat więzienia!

Do zdarzenia doszło w niedzielę (19 lipca) na Wyspie Teatralnej w Gubinie. Do mężczyzny, który tam przebywał podszedł 42-latek, który zażądał znacznej ilości pieniędzy.

- Gdy ten oznajmił, że nie ma takiej kwoty, uderzył go pięścią w głowę, a następnie zabrał mu rower i wyrwał telefon komórkowy z ręki. Pokrzywdzony próbował odzyskać telefon, jednak napastnik nie pozwolił go sobie odebrać i uderzając pokrzywdzonego w twarz oraz klatkę piersiową, spowodował jego upadek, po czym odjechał skradzionym rowerem z miejsca zdarzenia - relacjonuje podkom. Justyna Kulka z KPP w Krośnie Odrzańskim.

Sprawą zajęli się policjanci, którzy szybko ustalili osobę mogącą mieć związek ze zdarzeniem. Dzień po zdarzeniu zapukali do mieszkania 42-latka, który został aresztowany.

Sąd po rozpoznaniu sprawy przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. 42-latkowi grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Rozbój w sklepie koło Obornik Wielkopolskich

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.