27-letni PODPALACZ z Gubina w rękach policji. Zniszczył blisko 40 śmietników!

2020-07-22 12:06 Maciej Brzeziński
Straż pożarna
Autor: Emilia Białecka

27-letni mężczyzna wpadł na idiotyczny pomysł. Podpalił blisko 40 pojemników na odpady komunalne w centrum Gubina (woj. lubuskie). Został zatrzymany przez policję i grozi mu kilka lat więzienia.

Do podpaleń doszło w nocy z 14 na 15 lipca na terenie Gubina. Łącznie spłonęło blisko 40 pojemników na odpady komunalne, a ogień podłożony był w ośmiu miejscach w centrum miasta.

- Trzeba było działać szybko, żeby zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się ognia na budynki oraz pojazdy znajdujące się przy podpalonych śmietnikach - relacjonuje podkom. Justyna Kulka z KPP w Krośnie Odrzańskim.

Władze miasta wyceniły straty na ponad 6 tysięcy złotych, ale mogą być one większe. Zniszczone zostały też elewacje budynków przy których stały kosze na śmieci.

Funkcjonariusze po zebraniu materiału dowodowego szybko wytypowali potencjalnego sprace. Okazał się nim 27-letni mężczyzna, który przyznał się do winy.

- Jego czyn uznany został jako występek o charakterze chuligańskim. Teraz, zgodnie z kodeksem karnym grozi mu od 4,5 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności - dodaje podkom. Kulka.

Pożar balkonu na Międzyborskiej. Strażacy gasili płonącą donicę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.