Gubin: Rozbój na ścieżce! Rowerzysta napadnięty i okradziony! Szybka akcja policji!

2020-07-22 11:50 ToM
Gubin: Rozbój na ścieżce! Rowerzysta napadnięty i okradziony! Szybka akcja policji!
Autor: Lubuska Policja Gubin: Rozbój na ścieżce! Rowerzysta napadnięty i okradziony! Szybka akcja policji!

Dzięki zaangażowaniu policjantów z Gubina dwaj mężczyźni, którzy dokonali zuchwałego napadu na rowerzystę, trafili do policyjnego aresztu. Napastnicy zabrali mężczyźnie niemal wszystko, co miał: etui z dokumentami, pieniędzmi i telefonem oraz rower. Wszystkie fanty udało się odzyskać.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 18 lipca około godziny 3:00. Dwaj mężczyźni zablokowali drogę rowerzyście, który znajdował się na ścieżce. W pewnym momencie rozbójnicy wyrwali rowerzyście saszetkę z telefonem, pieniędzmi i dokumentami. Rowerzysta nie zamierzał łatwo odpuścić - starał się odzyskać skradzione przedmioty. To tylko wzbudziło agresję obu napastników.

- Pokrzywdzony został popchnięty w wyniku czego upadł na ziemię. Mężczyźni wykorzystując jego stan bezbronności, a także ponownie grożąc mu pobiciem zabrali mu rower. Policjanci po otrzymanym zgłoszeniu, od razu zaczęli działać. W wyniku podjętych czynności odnaleźli ukryty w zaroślach skradziony rower, a także zebrali materiał dowodowy, który pozwolił im wytypować podejrzanych - relacjonuje podkom. Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Nie minęło kilka godzin, a obaj sprawcy trafili w ręce policji. Okazało się, że za rozbój odpowiedzialni byli 25 i 27-latek, dla których nie był to pierwszy konflikt z prawem. Udało się również odzyskać zrabowane przedmioty i gotówkę. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania rozboju oraz kradzieży rozbójniczej. 27-latek odpowie również za posiadanie amfetaminy, którą znaleziono w jego mieszkaniu.

Dwaj rozbójnicy trafili do aresztu na trzy miesiące. W dalszej perspektywie grozi im nawet 12-letni pobyt za kratami!

Zdarzenie z murem! Rozbił samochód ale nie skończył pościgu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.