Zielona Góra: Akcja Policji na stacji paliw. Podróżujący BMW wpadli w poważne tarapaty

2020-07-22 12:00 Konrad Marzec

Funkcjonariusze Policji z Zielonej Góry interweniowali na stacji benzynowej, mieszczącej się na terenie miasta. Stróże prawa zatrzymali czterech podejrzanych o usiłowanie oszustwa. Po zatankowaniu swojego pojazdu marki BMW chcieli oni zapłacić fałszywymi banknotami euro. - Przy zatrzymanych osobach policjanci ujawnili 20 „fałszywek”, a kolejne w wyniku przeszukań ich mieszkań - informują w komunikacie przedstawiciele KMP Zielona Góra.

Zielona Góra: Policyjna akcja na stacji paliw. Podróżujący BMW zatrzymani! W minioną sobotę (18.07.2020) na jedną z zielonogórskich stacji przyjechały cztery młode osoby. Kierowca po zatankowaniu pojazdu poszedł zapłacić za paliwo. Kasjerka przyjmująca pieniądze od razu zorientowała się, że banknoty o nominale 20 euro, które otrzymała od klienta są fałszywe i powiadomiła Policję.

- Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego, który posiadał przy sobie 4 fałszywe banknoty. Następnie podczas kontroli pasażerów, policjanci ujawnili u 24-letniego mężczyzny 21 podobnych „fałszywek”. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu wszystkich osób znajdujących się w pojeździe. To 3 mężczyzn w wieku od 19 do 24 lat oraz 23-letnia kobieta. W wyniku przeprowadzonych przeszukań w ich mieszkaniach funkcjonariusze znaleźli kolejne fałszywe banknoty. W sumie zabezpieczyli 75 sztuk - informują zielonogórscy policjanci z KMP.

- Wszystkie zatrzymane osoby zostały przesłuchane. Przedstawiono im zarzuty usiłowania oszustwa, za co kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wszystkie osoby zostały objęte policyjnym dozorem - czytamy w komunikacie KMP Zielona Góra, podpisanym przez podinsp. Małgorzatę Stanisławską.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że zatrzymane osoby zdążyły już wcześniej zapłacić fałszywymi banknotami na terenie powiatów lubińskiego i polkowickiego.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - zielonagora.eskainfo@grupazpr.pl.

Zielona Góra: Pirat drogowy uziemił Lotnicze Pogotowie Ratunkowe na kilka godzin!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.