Silny wiatr na Śląsku

i

Autor: Hans/cc0/pixabay Silny wiatr na Śląsku

IMGW OSTRZEGA! Silny wiatr na dużym obszarze kraju!

2020-02-16 14:30

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia w związku z silnym wiatrem na terytorium naszego kraju. Chodzi o kilka województw, głównie w zachodniej części kraju. Poniżej szczegóły.

Jak już pisaliśmy wcześniej od godz. 10.00 ostrzeżenia obowiązywały na terenie woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego, podkarpackiego i na Dolnym Śląsku. IMGW cały czas jednak aktualizuje informacje dotyczące pogody. Od 16 lutego od godz. 17.00 ostrzeżenia I stopnia przed silnym wiatrem obowiązywać będą także na następujących obszarach kraju:

  • woj. lubuskie (od godz. 17.00)
  • woj. wielkopolskie (od godz. 18.00)
  • woj. łódzkie  (od godz. 20.00)
  • woj. warmińsko - mazurskie (od godz. 20.00, zachodnie powiaty)
  • woj. kujawsko-pomorskie (od godz. 18.00)

- Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h z południowego zachodu - podaje IMGW. - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - tak szczegółowo opisuje się zagrożenie związane z wprowadzeniem I stopnia ostrzeżenia przez Instytut.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE