Dramat w Gdyni! Zawodnik zmarł na mecie Biegu Urodzinowego

2020-02-16 13:58 RS
Bieg - zdj. poglądowe
Autor: pixabay.com

Tragedia w Gdyni. Na mecie Biegu Urodzinowego zmarł jeden z jego uczestników. Pomimo reanimacji nie udało się go uratować. - Wspólnie z Organizatorami zawodów zobowiązujemy się również do pełnej współpracy z odpowiednimi służbami, w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzenia - zapewniają organizatorzy wydarzenia.

Do zdarzenia doszło 16 lutego podczas Biegu Urodzinowego rozgrywanego na ulicach Gdyni. Jeden z zawodników po przebiegnięciu 10 kilometrów zasłabł na samej mecie biegu. Pomimo reanimacji nie udało się go uratować. - Do zdarzenia doszło na mecie. Zawodnikowi została udzielona natychmiastowa pomoc przez służby ratownicze i medyczne. Niestety, nie udało się przywrócić funkcji życiowych - relacjonują organizatorzy zawodów na oficjalnym profilu miasta.

Organizatorzy wydarzenia poinformowali o zdarzeniu rodzinę zmarłego. Jak podaje Gazeta Wyborcza biegacz miał 48 lat. - Wspólnie z Organizatorami zawodów zobowiązujemy się również do pełnej współpracy z odpowiednimi służbami, w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzenia - zapewniają przedstawiciele magistratu. Tegoroczny cykl czterech biegów ulicznych organizowany jest przez firmę Sport Evolution.

Bieg Urodzinowy w Gdyni był rozgrywany na dystansie 5 i 10 km. W zawodach wzięło udział ponad 2,5 tys. uczestników. Z powodu tej tragedii odwołano biegi dziecięce.