Ratusz w Zielonej Górze

i

Autor: H.S

QUIZ

Quiz. Jak dobrze znasz Zieloną Górę. Na te pytania odpowie tylko mieszkaniec tego miasta

Zielona Góra to piękne miasto położone w zachodniej części Polski. To tutaj jest stolica polskiego kabaretu i odbywa się na deptaku Największe Święto Wina. Jeśli mieszkasz lub byłeś kiedyś w Zielonej Górze to na pewno o tym wiedziałeś. Przygotowaliśmy test wiedzy o Zielonej Górze, który rozwiąże tylko prawdziwy zielonogórzanin. Maksymalna liczba punktów to prawdziwy sukces!

Zielona Góra - tu warto mieszkać

Zielona Góra, położona jest w województwie lubuskim. Przez turystów jest nazywana często urokliwym i atrakcyjnym miejscem na mapie Polski. To tu znajdziemy wiele zabytków i piękno przyrody. Zazwyczaj w pierwszym tygodniu września na terenie miasta odbywa się Winobranie, które trwa przez tydzień. Wtedy też do miasta zjeżdżają się nie tylko Polacy z najdalszych zakątków naszego kraju, ale także zza granicy. To nie wszystko! Zielona Góra może się także pochwalić jednym z największych ciągów spacerowych w Polsce. Podczas spaceru po zielonogórskim deptaku można oglądać piękne kamienice.

Podsumowując Zielona Góra to nie tylko piękne miejsce do zwiedzania, ale także do życia. W miarę jak miasto rozwija się, powstają nowe miejsca pracy, a infrastruktura rośnie. Uniwersytet Zielonogórski przyciąga studentów nowymi kierunkami. Mieszkasz lub byłeś kiedyś kilka razy w Zielonej Górze? Odpowiedz na te pytania dotyczące historii i zabytków tego miasta w województwie lubuskim. Tylko prawdziwy zielonogórzanin lub fan zdobędzie 10/10 punktów.

Jak dobrze znasz Zieloną Górę. Na te pytania odpowie tylko mieszkaniec tego miasta. QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kiedy powstała Zielona Góra?