Dzieci nie mogą się doczekać!

Niezwykła inicjatywa szkoły w Szprotawie. Każdy uczeń dostanie rower! Jest jeden warunek

2023-08-19 9:32

Niezwykła akcja w Szprotawie. Szkoły podstawowe oraz Liceum Ogólnokształcące mają dla swoich podopiecznych prezenty z okazji rozpoczynającego się niebawem roku szkolnego. Uczniowie dostaną rowery! Ich uroczyste przekazanie odbędzie się już 4 września. W mediach społecznościowych pojawiły się już zdjęcia hali sportowej wypełnionej jednośladami.

Szprotawa. Szkoły rozdają uczniom rowery!

Uczniowie szprotawskich szkół już nie mogą się doczekać rozpoczęcia roku szkolnego. Rowery otrzymają wszyscy pierwszoklasiści, którzy w tym roku zaczynają naukę w którejś ze szkół podstawowych lub Liceum Ogólnokształcącym. Akcja „Rower dla pierwszaka”, to autorski pomysł władz miasta. W ubiegłym roku inicjatywa okazała się być strzałem w dziesiątkę. Dlatego urzędnicy postanowili ją kontynuować. - Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny 2023/2024, a wraz z nim kontynuacja cieszącego się ogromnym zainteresowaniem programu „Rower dla Pierwszaka”. Na wszystkich uczniów klas pierwszych, którzy wybrali szprotawskie szkoły podstawowe oraz Liceum Ogólnokształcące, czekają już nowe rowery wraz z niezbędnymi akcesoriami. Do zobaczenia 4 września na uroczystym przekazaniu jednośladów! - czytamy w poście zamieszczonym na Facebooku przez oficjalny profil Urzędu Miasta Szprotawa.

Jak informuje TVP3, rowery są wypożyczane uczniom na 3 lata. Dzięki temu mogą dojeżdżać do szkoły, uczyć się zasad bezpieczeństwa na drodze. Po zakończeniu nauki rower przechodzi na własność ucznia. Zakup rowerów kosztował miasto ok. 300 tys. złotych.

Sonda
Czy lubisz jeździć rowerem?