Jaszczurka Cziczi rusza na podbój Polski. Startuje kampania Pomaganie przez czytanie [AUDIO]

2020-08-04 9:15 Dorota Gut
Czytanie
Autor: pixabay.com

Czytanie fragmentów bajki, kolorowe bańki mydlane i muzyka. Podczas ogólnopolskiej kampanii Pomaganie przez czytanie stoiska z książeczkami o jaszczurce Cziczi będzie można spotkać w całej Polsce. Akcję organizuje stowarzyszenie Żar Serca, które pomaga w zbieraniu pieniędzy na leczenie i rehabilitację dzieci z całej Polski. Tym razem na pomoc liczy czwórka małych wojowników.

Stowarzyszenie Żar Serca wspiera podopiecznych z całego kraju. Pomaga w zbieraniu pieniędzy na leczenie oraz na rehabilitację dzieci. Pieniądze zbierane są za pomocą sprzedaży książek o Jaszczurce Cziczi. Do tej pory powstały trzy części bajki.Tym razem fundusze zebrane ze sprzedaży książek wspomogą Julię, Wiktorię, Kacpra oraz Gabrysia.

Julia to dziewczynka, która jest bardzo ciężko chora, nie widzi i nie słyszy. Drugą dziewczynką jest Wiktoria. Wiktoria ma taką bardzo rzadką chorobę genetyczną i mamy dwóch chłopców. Gabrysia i Kacperka. Chłopcy mają porażenie mózgowe

- mówi Ewa Kołodziejczyk, autorka książeczek. Julia i Kacper pochodzą z Żar, Wiktoria spod Wałbrzycha, a Gabryś z okolic Warszawy. Leczenie dzieci jest bardzo kosztowne i często przerasta możliwości finansowe rodziców.

Zebrane pieniądze pomogą w rehabilitacji i leczeniu czwórki dzieci - mówi Ewa Kołodziejczyk, autorka książeczek

Na początku stoiska żarskiego Stowarzyszenia Żar Serca pojawią się w nadmorskich miejscowościach. Nie zabraknie na nich muzyki, oraz gier i zabaw dla dzieci.

Nasze stoiska będą widoczne w nadmorskich miejscowościach. Będziemy w Świnoujściu od 10-tego do 15-tego sierpnia, później w Kołobrzegu. Takie mniejsze happeningi będą organizowane  w Międzyzdrojach, później w Rewalu i w Pobierowie

- dodaje Ewa Kołodziejczyk. Autorka książeczkę dla dzieci zawita też do Muzeum Etnograficznego w Ochli. Kilka takich spotkań zostanie zorganizowanych tam we wrześniu. Miejscowości, w których zostaną zorganizowane takie wydarzenia można sprawdzić na oficjalnej stronie kampanii w mediach społecznościowych [Kliknij tutaj].

To nie będą zwykłe spotkania autorskie - dodaje Ewa Kołodziejczyk autorka książeczek
Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.