DMPJ

Juniorzy Falubazu najlepsi na zielonogórskim torze

2019-08-01 10:00

Ekipa Francepol Falubazu Zielona Góra wygrała VI rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Dzisiaj w Zielonej Górze kolejne zawody.

W turnieju wystartowało 7 drużyn. Norbert Krakowiak, Mateusz Tonder i Damian Pawliczak uzbierali 26 punktów i wyprzedzili zespoły z Rybnika i Gdańska. Druga ekipa Falubazu zajęła piąte miejsce. Najgorzej prezentowała się drużyna ACCR. Czesi uzbierali zaledwie 9 "oczek" z czego 7 zdobył Petr Chlupac

Na zielonogórskim torze bezbłędny był Norbert Krakowiak, który w 4. biegach uzbierał z bonusem komplet punktów, Damian Pawliczak dołożył 7 punktów i bonus, a Mateusz Tonder 8. W turnieju wystartowała też drużyna Elektrociepłowni Falubazu. Tutaj liderem był Jakub Osyczka. Wychowanek zielonogórskiej szkółki wywalczył 6 punktów, 5 dorzucił Nikodem Bartoch, a 4 Fabian Ragus.

W zawodach bardzo dobrze prezentowali się też juniorzy z Rybnika. Robert Chmiel i Mateusz Tudzież zdobyli po 10 punktów, a 3 do dorobku drużyny dołożył Przemysław Giera. Na najniższym stopniu podium stanęli młodzieżowcy z Gdańska.

A kolejne zawody na zielonogórskim torze dzisiaj o 17.30.