Są trenerzy, czekamy za zawodników

2019-07-30 15:36 Maciej Juszczak
Mariusz Niedbalski w Stelmecie
Autor: Anna Romanowska

Mariusz Niedbalski został asystentem Żana Tabaka w Stelmecie Enei BC Zielona Góra. Skład szkoleniowy uzupełni Arkadiusz Miłoszewski.

Mariusz Niedbalski pracował z Żanem Tabakiem kilka lat temu w Treflu Sopot. Później kontynuował karierę trenerską w polskiej kadrze juniorów, Anwilu Włocławek, czy SMS-ie PZKosz Władysławowo. W ostatnim sezonie pracował w ekstraklasowym Mieście Szkła Krosno, z którym zajął 16.miejsce.

Sztab szkoleniowy Stelmetu stworzą Tabak, Niedbalski i Miłoszewski. Do tego grona dołączy trener przygotowania fizycznego. W zeszłym sezonie był nim Nikola Musić.

Teraz w Stelmecie Enei BC Zielona Góra czekamy na pierwsze ruchy transferowe. Ważne kontrakty mają tylko Łukasz Koszarek, Przemysław Zamojski, Filip Matczak, Kacper Mąkowski i Kacper Traczyk. Niewykluczone, że w zespole zostaną też Michael Humphrey i Kodi Justice.

Stelmet przygotowania do nowego sezonu ma rozpocząć w połowie sierpnia. Prawdopodobnie zabraknie Łukasza Koszarka, który ma dużą szansę zagrać z polską reprezentacją na Mistrzostwach Świata w Chinach. Turniej zacznie się za miesiąc.