Koronawirus. Pozytywne wyniki u pięciu mężczyzn! Leżą w szpitalu w Zielonej Górze

i

Autor: DarkoStojanovic/cc0/Pixabay.com Ministerstwo zdrowia poinformowało o pięciu mężczyznach ze szpitala w Zielonej Górze, u których wykryto koronawirusa

Koronawirus. Pozytywne wyniki u pięciu mężczyzn! Leżą w szpitalu w Zielonej Górze

2020-03-19 20:38

O nowych przypadkach zachorowań w województwie lubuskim poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Pięciu mężczyzn zakażonych koronawirusem leży w szpitalu w Zielonej Górze. Wszyscy są w dobrym stanie. Ponadto wszystkie osoby, które miały z nimi kontakt, zostały już objęte kwarantanną. W województwie lubuskim odnotowano już 9 przypadków koronawirusa, z czego jedna osoba została wyleczona.

Jak informuje Gazeta Wyborcza Zielona Góra, pozytywne wyniki na koronawirusa stwierdzono u pięciu mężczyzn, którzy przebywają w szpitalu w Zielonej Górze. Prawdopodobnie wrócili z zagranicy, a wszystkie osoby, z którymi mieli kontakt, zostały objęte kwarantanną.

- Nie jest to jedna grupa znajomych ani osoby z tej samej miejscowości. To rozsiane po regionie przypadki - mówi Gazecie Wyborczej Zielona Góra Aleksandra Chmielińska-Ciepły. - Pacjenci czują się dobrze, ich stan lekarze oceniają jako dobry. Wszyscy leżą w zielonogórskim szpitalu, na oddziale zakaźnym. Czterech mężczyzn zostało dowiezionych karetką, a jeden sam zgłosił się na oddział na tzw. triaż.

To już 9 przypadków koronawirusa w województwie lubuskim, z czego jedna osoba, tzw. pacjent zero, został już wyleczony.

Masz grypę czy koronawirusa?

Koronawirus Raport