Kożuchów: Chciał zaszlachtować policjantów?! Sięgnęli po broń

2021-09-28 15:44
Kożuchów: Chciał zaszlachtować policjantów?! Sięgnęli po broń [WIDEO]
Autor: Lubuska Policja Kożuchów: Chciał zaszlachtować policjantów?! Sięgnęli po broń [WIDEO]

Sceny grozy w Kożuchowie (woj. lubuskie). 36-letni furiat chciał zaszlachtować policjantów, którzy zapukali do jego drzwi? Rzucił się z nożem na mundurowych. Był agresywny, pijany i pobudzony. Ta wybuchowa mieszanka omal nie doprowadziła do tragedii. Policjanci nie mieli wyjścia – sięgnęli po broń. 36-letniemu mężczyźnie grozi teraz 10 lat więzienia.

Chciał zaszlachtować policjantów, którzy pojawili się w jego domu? Mundurowi nie mieli wyjścia i sięgnęli po broń. Interwencja wobec 36-letniego furiata mogła zakończyć się tragicznie. Na szczęście nikt nie zginął. Jednak dla nożownika konsekwencje i tak mogą być poważne – grozi mu 10 lat więzienia za napaść na policjantów i groźby karalne. W sobotę agresywny, pijany i pobudzony mężczyzna rzucił się na mundurowych z nożem! Przerażające. Sceny grozy rozegrały się w Kożuchowie (pow. nowosolski) w Lubuskiem. Wszystko wydarzyło się w sobotę, 25 września. Mundurowi pojawili się w domu 36-latka, a mężczyzna wpadł w szał!

Zobacz też: Lubuskie. Miał 14 kg narkotyków! W domu 27-latka m.in. grzyby halucynogenne

– Mieszkaniec Kożuchowa był agresywny i pobudzony. Trzymając w ręku nóż, groził funkcjonariuszom pozbawieniem życia. Mundurowi kilkukrotnie wzywali agresora do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia i zachowania zgodnego z prawem. Mężczyzna wykrzykiwał do policjantów, że zrobi im krzywdę, jak tylko do niego się zbliżą. 36-latek nadal nie reagował i ruszył w kierunku funkcjonariuszy, co w obronie życia i zdrowia zmusiło jednego z policjantów do dobycia broni palnej – relacjonuje młodszy aspirant Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Rzucił się z nożem na policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia

Mężczyzna chciał zaszlachtować interweniujących policjantów? Na szczęście nikt nie zginął! Koszmarna interwencja zakończyła się obezwładnieniem i zatrzymaniem furiata. – Po chwili stróże prawa obezwładnili mężczyznę, który w trakcie czynności kierował pod adresem policjantów liczne wyzwiska i nadal groził im pozbawieniem życia. Awanturnik został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli – dodają funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą.

Napastnik, który chciał „pociąć” policjantów nożem, był pijany. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Trafił za kratki, został zatrzymany i przyznał się do winy. To jednak nie koniec sprawy. Mężczyźnie grozi surowa kara. – Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował 36-latka na trzy miesiące. Za groźby karalne i czynną napaść na funkcjonariusza z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje Sęczkowska.

Sonda
Czy masz zaufanie do polskiej policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE