Jacek Jaworek pozostanie bezkarny? Wymordował rodzinę, jest na wolności

2021-09-24 17:32
Borowce: Krwawa egzekucja. Jacek pozabijał najbliższych? Jest na wolności
Autor: Policja, arch. prywatne, KAZ/Se.pl Borowce: Krwawa egzekucja. Jacek pozabijał najbliższych? Jest na wolności

Borowce. Sprawca makabrycznej zbrodni na Śląsku nadal jest na wolności. Jacek Jaworek pozostanie bezkarny? 52-latek wymordował całą rodzinę: brata, jego żonę i nastoletniego syna. Przyjęli go pod swój dach, a on „odpłacił się” w makabryczny sposób. Zbrodnia wstrząsnęła lokalną społecznością. Morderca uciekł i nadal nie został schwytany.

Jacek Jaworek pozostanie bezkarny? 52-latek, który jest podejrzewany o wymordowanie rodziny – zastrzelenie trzech osób – nadal jest na wolności. Przez kilka miesięcy sygnały o jego rzekomej obecności napływały z wielu regionów kraju. Żaden się nie potwierdził. Czy 52-latek żyje? Czy jest w Polsce, uciekł za granicę? Policja analizuje trzy możliwe scenariusze. Który z nich okaże się właściwy?

Zobacz też: Borowce: Dwa strzały, potem pięć kolejnych. Krwawa rzeź pod Częstochową [ZDJĘCIA, REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ]

Do makabrycznej zbrodni doszło w nocy z 9 na 10 lipca tego roku w Borowcach – niewielkiej wsi pod Częstochową. Ciszę nocy przerwał huk strzałów. Jacek Jaworek najpierw zastrzelił bratową, 44-letnią Justynę, później własnego brata, Janusza (+44 l.) i ich 17-letniego syna, Kubę. Drugi z nich, 13-letni Gianni, przeżył cudem, bo ukrył się w szafie, a później uciekł z miejsca krwawej zbrodni. Od tego czasu policja rozpoczęła gigantyczną akcję poszukiwawczą, ale morderca wciąż nie został złapany.

Borowce: Potrójne zabójstwo. Jacek zastrzelił brata i jego rodzinę

Jacek Jaworek pozostanie bezkarny? Ogromna obława na mordercę

Sprawca potrójnego zabójstwa zastrzelił bliskich, u których mieszkał, a później… zniknął. Nie rozpłynął się w powietrzu, ale od kilku miesięcy jest nieuchwytny. Jak to możliwe? Niedługo po zbrodni stał się podejrzanym numer jeden, a policja i inne służby rozpoczęły zakrojoną na szeroką skalę obławę. Bez skutków. Wyznaczono nawet ogromną nagrodę – 20 tys. złotych – za pomoc w odnalezieniu Jacka Jaworka albo jego ciała. Śledczy nie wykluczają, że 52-latek mógł popełnić samobójstwo. To jeden z trzech możliwych i analizowanych scenariuszy. Jakie są inne? Możliwe, że mężczyzna uciekł za granicę. Wystawiono za nim list gończy, Europejski Nakaz Aresztowania, a także czerwoną notę Interpolu. Ostatni scenariusz zakłada, że mężczyzna zaszył się gdzieś i nie pokazuje się publicznie.

Policja przyznaje, że kiedyś sygnałów o zauważeniu Jacka Jaworka było więcej, teraz pojawiają się sporadycznie. Każdy jest jednak sprawdzany. Niestety, w sprawie wciąż nie nastąpił żaden przełom. Policja nadal prosi o przekazywanie wszelkich informacji, które mogą doprowadzić do zatrzymania 52-letniego Jacka Jaworka. Sygnały można przekazywać anonimowo do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach – tel. 798 031 306, Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie – tel. 47 858 1255 albo kontaktując się z najbliższą jednostką policji – tel. alarmowy 112.

Więcej o zbrodni w Borowcach i poszukiwaniach Jacka Jaworka:

Borowce: 13-latek uciekł mordercy! Makabryczna egzekucja. Jacek zabił brata i rodzinę

Borowce. Kim jest Jacek Jaworek? Potwór zamordował własną rodzinę?!

Borowce: W środę zgłaszali policji, że Jacek im grozi. W weekend już nie żyli. Nowe fakty wyszły na jaw

Sonda
Czy Jacka Jaworka uda się kiedyś złapać?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE