Lindgren najlepszy w Mallili. Patryk Dudek dwunasty

2019-08-18 12:10 Maciej Juszczak
Patryk Dudek
Autor: www.facebook.pl/Patryk Dudek Duzers Team

To nie były udane zawody dla Patryka Dudka. Wychowanek Stelmetu Falubazu Zielona Góra uzbierał 6 punktów i zajął odległe miejsce.

Patryk Dudek zawody w Mallili zaczął od trzeciego miejsca, ale już w swoim drugim wyścigu zahaczył o bandę i upadł na tor. Na szczęście jadący za nim Fredrik Lindgren i Max Fricke zdołali go ominąć, a brakowało naprawdę niewiele, by doszło do tragedii. Sędzie zdecydował się wykluczyć "Duzersa". Dla Dudka oznaczało to potężne straty punktowe.

Trzecia seria to zwycięstwo zielonogórzanina. Niestety, w dwóch kolejnych biegach Dudek zdobył w sumie 2 punkty i skończył zawody z sześcioma "oczkami" na koncie. Do półfinałów awansowało dwóch innych 'biało - czerwonych" - Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski.

W pierwszym półfinale wygrał Fredrik Lindgren, który fantastycznie napędził się po zewnętrznej części toru, drugi był Artiom Łaguta, trzeci Martin Vaculik, a czwarty Bartosz Zmarzlik. Chwilę później wygrał Janowski, który wyprzedził Leona Madsena i to ta dwójka awansowała do wielkiego finału Grand Prix Skandynawii.

Finał należał do Fredrika Lindgrena który na dał rywalom żadnych szans, drugi był Leon Madsen, a trzeci Maciej Janowski. Na końcu stawki dojechał Artiom Łaugta.