Z uśmiechem do szkoły

i

Autor: www.pixabay.com/Bru-nO

Będą zbierać wyprawki szkolne dla zielonogórskich uczniów!

2019-08-17 12:47

Caritas diecezji zielonogórsko - gorzowskiej przygotowuje się do kolejnej akcji "Z uśmiechem do szkoły".

Druga połowa sierpnia to dla rodziców, mających dzieci w wieku szkolnym trudny okres. Właśnie teraz zaczyna się kompletowanie szkolnej wyprawki. O ile w sklepach wybór jest olbrzymi to i ceny do niskich nie należą. Same książki to wydatek rzędu kilkuset złotych dla jednego ucznia. Do tego dochodzą piórniki, długopisy, kredki, temperówki i kilkadziesiąt innych, potrzebnych przyborów.

Z pomocą po raz kolejny wychodzi lubuska Caritas. W najbliższy piątek i sobotę (23,24 sierpnia) w sklepach i marketach na terenie Zielonej Góry będziemy mogli spotkać wolontariuszy, którzy będą kompletować wyprawki dla uczniów z ubogich rodzin. Caritas w naszym regionie chce stworzyć 1000 plecaków z najpotrzebniejszymi rzeczami.

- Tradycyjnie, jak w przypadku świątecznych zbiórek żywności, nasi wolontariusze będą czekali na linii kas, będą mieli ologowane, oplakatowane kosze i będą zbierać artykuły szkolne, papiernicze, które następnie trafią do najbardziej potrzebujących uczniów - powiedziała nam Anna Maria Fedurek z lubuskiej Caritas.

Rodziny, które potrzebują pomocy mogą się zgłaszać do diecezjalnych kół lubuskiej Caritas.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE