Lubsko: Powiedział, że idzie się ZABIĆ i wyszedł z domu! Podniesiony alarm. Mężczyzna w ZŁYM stanie

2021-01-08 11:07 mgorecki
Lubuskie: Powiedział, że idzie się zabić i wyszedł z domu!
Autor: policja.gov Lubuskie: Powiedział, że idzie się zabić i wyszedł z domu!

Mundurowi z żarskiej, lubskiej i zielonogórskiej komendy brali udział w poszukiwaniach mężczyzny, który powiedział rodzinie, że idzie odebrać sobie życie i wyszedł z domu. Do akcji dołączyli ochotnicy i przewodnik z psem tropiącym. Mężczyzna, szczęśliwie, został odnaleziony. Był wyziębiony.

Lubsko. Poszukiwania niedoszłego samobójcy zakończone sukcesem

We wtorek, 5.01.2021 r., do dyżurnego lubskiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny mężczyzny, który oznajmił, że odbierze sobie życie i wyszedł z domu.

Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza, Komendant Powiatowy Policji w Żarach ogłosił alarm, angażując policjantów z Komisariatu Policji w Lubsku, żarskiej i zielonogórskiej komendy, do których dołączyli strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Lubsku i strażacy - ochotnicy ze Starej Wody i Zabłocia. Wreszcie do poszukiwań dołączył też przewodnik z psem tropiącym. 

- Przeczesywano tereny leśne, miejscowość, w której mieszkał zaginiony oraz pobliskie drogi dojazdowe. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca, w których mógł się znaleźć mężczyzna. Akcja była utrudniona, gdyż prowadzona była o zmroku - relacjonuje biuro prasowe KPP w Żarach.

Na szczęście, mężczyznę ostatecznie odnaleziono. Policja zdrada tylko, że był przytomny, ale wyziębiony, a kontakt z nim był utrudniony. Natychmiast został przekazany pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Katarzyna Knast namalowała obraz... krwią menstruacyjną