Lubuskie, Żary: Malarstwo, rysunek, rzeźba, grafika. Trwa Wojewódzki Konkurs Plastyki

2019-10-01 9:00
plastyka
Autor: Nika_Akin/pixabay.com

Autorzy swoje prace mogą nadsyłać do 19 października.

Wojewódzki Konkurs Plastyki Salon Jesienny to już tradycja. Obecnie trwa jego 43. edycja. Całość organizuje Żarski Dom kultury. Do 19 października potrwa przyjmowanie prac nadesłanych przez twórców z województwa lubuskiego.

- Serdecznie zapraszamy do udziału. Prace można składać w Żarskim Domu Kultury. Konkurs odbywa się w kilku kategoriach, a mianowicie malarstwa, rysunku, grafiki oraz rzeźby – mówi w rozmowie z Radiem ESKA Roman Krzywotulski, dyrektor ŻDK.

Tematyka prac jest dowolna, każdy autor może dostarczyć na konkurs maksymalnie trzy dzieła, a wysyłając je do Żarskiego Domu Kultury trzeba odpowiednio zabezpieczyć prace, tak, by nie zostały uszkodzone w transporcie.

Jury obradować będzie 21 października, z kolei pokonkursowa wystawa Salonu Jesiennego Żary 2019 zostanie otwarta 7 listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE