Mało Wam żużla? W środę Memoriał Rycerzy Speedway'a

2019-10-07 14:25 Maciej Juszczak
Falubaz
Autor: Filip Kurzyński

To prawdopodobnie ostatni moment, by zobaczyć w tym sezonie żużel przy W69.

Liga się skończyła, ale to nie znaczy, że skończyły się żużlowe emocje. W środę na zielonogórskim torze VI Memoriał Rycerzy Speedway'a. Zawody są poświęcone tragicznie zmarłym żużlowcom Falubazu: Bogdanowi Spławskiemu, Wiesławowi Pawlakowi, Andrzejowi Zarzeckiemu, Arturowi Pawlakowi oraz Rafałowi Kurmańskiemu.

W zeszłym roku wygrał Mateusz Tonder, który wyprzedził Sebastiana Niedźwiedzia i Karola Żupińskiego. Teraz junior Stelmetu Falubazu ma szansę, by obronić tytuł. Na liście startowej nie zabraknie też pozostałych młodzieżowców zielonogórskiej drużyny: Damiana Pawliczaka, Norberta Krakowiaka, czy Jakuba Osyczki.

Stawkę turnieju uzupełnią też zawodnicy z innych klubów czy krajów. Zaproszenie przyjęli Czesi - Jan Kvech i Petr Chlupac. Warto zobaczyć zwłaszcza tego pierwszego. Kvech to ogromny talent i objawienie tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów. Czech w klasyfikacji generalnej zajął szóste miejsce, a w turnieju w Gustrow uplasował się na trzeciej pozycji. W kończących zmagania zawodach w Pardubicach był 7.

Początek zawodów w środę o godzinie 17.00.