Można już kupować bilety na lot z Zielonej Góry do Chorwacji! Ich cena zwala z nóg

2021-06-09 9:55
Zawieszone loty LOT nad Białorusią i sankcje UE. Jakie spowoduje to utrudnienia?
Autor: Shutterstock Można już kupować bilety na lot z Zielonej Góry do Chorwacji! Ich cena zwala z nóg - zdjęcie ilustracyjne

Mamy dobre informacje dla mieszkańców, którzy planują wybrać się na wakacje do słonecznej Chorwacji! Jak informuje Port Lotniczy Zielona Góra, od 4 lipca zostaną uruchomione wakacyjne loty z Babimostu do Rijeki w Chorwacji. Już wiadomo, że połączenie to będzie obsługiwał narodowy przewoźnik, Polskie Linie Lotnicze LOT. Gdzie można kupić bilety i jaka jest ich cena? Szczegóły podajemy poniżej!

Loty z Zielonej Góry do Chorwacji! Kiedy ruszy połączenie?

Plany rozwoju Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście na najbliższe lata obejmują nie tylko rozbudowę i przystosowanie infrastruktury lotniska do wzrastającej ilości obsługiwanych pasażerów, ale również rozwój siatki połączeń. - Planowana jest rozbudowa siatki regularnych połączeń wakacyjnych i czarterowych z lubuskiego lotniska o kolejnych touroperatorów i nowe destynacje. Będą także pojawiały się nowe połączenia regularne - mówi Marcin Jabłoński, członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

Zobacz: Strzyżaki atakują! Wyglądają jak kleszcze, a ich ukąszenia są bardzo bolesne

Od kilku lat nadmorskie kurorty Chorwacji są celem wakacyjnych wypraw Lubuszan. Dla wielu osób, które rozmyślają nad wyborem tego celu wakacyjnej podróży przeszkodą jest perspektywa wielogodzinnej podróży samochodem na dystansie blisko półtora tysiąca kilometrów. Dobrą alternatywą jest podróż samolotem, ponieważ koszt zakupu biletu nie jest tak wysoki jak się powszechnie uważa i jest często zdecydowanie niższy niż koszt biletów kolejowych. Gdyby jeszcze istniało połączenie lotnicze z Zielonej Góry, Lubuszanie zyskaliby niebagatelny komfort podróży. Dlatego właśnie Zarząd Województwa Lubuskiego podjął starania, aby uruchomić bezpośrednie połączenie lotnicze z Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost do atrakcyjnego turystycznie miejsca w Chorwacji.

Loty Babimost  - Rijeka w Chorwacji. Ile kosztują bilety?

Zaplanowano, że będzie nim miasto Rijeka leżące nad Zatoką Rijecką Morza Adriatyckiego. Plany te stały się faktem, gdyż od 4 lipca na 10 tygodni zostanie uruchomione wakacyjne, regularne połączenie lotnicze z portem lotniczym w chorwackiej Rijece. Połączenie to będzie obsługiwał narodowy przewoźnik.

Na stronie LOT można już wykupić bilety. Koszt podróży w obie strony to około 200 złotych za osobę  (dane na 9 czerwca). Warto pamiętać, że w zależności od terminu ceny mogą się nieco różnić. Bilety możecie rezerwować stronie internetowej przewoźnika www.lot.com.

Grób Bohdana Smolenia. Niezapomniani
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE