Stelmet

Autor: Tomasz Browarczyk/Stelmet Enea BC Zielona Góra

Na Stelmet nie ma mocnych!

2020-01-03 9:15

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra z 12. z rzędu zwycięstwem w Energa Basket Lidze. Wczoraj zielonogórzanie pokonali WKS Śląsk Wrocław 83:78.

Mecz lepiej rozpoczęli goście z Wrocławia, którzy prowadzili 10:4, ale później Stelmet zanotował serię 11:0 i wyszedł na prowadzenie. Druga kwarta również była bardzo wyrównana i do przerwy jednym punktem prowadzili wrocławianie. Aż 23 punkty dla ekipy Olivera Vidina zdobył Devoe Joseph.

Początek trzeciej kwarty to duża nieskuteczność z obu stron. Śląsk pierwsze punkty zdobył dopiero po 5 minutach. Wykorzystał to Stelmet, który odskoczył na 11 "oczek". Goście się nie poddali i odrobili część strat.

Czwarta kwarta to mnóstwo nerwów i emocji. Do gry włączył się Joseph, a w Stelmecie jak natchniony grał Jarosław Zyskowski. Na finiszu minimalnie lepsi byli zielonogórzanie.

20 punktów dla Stelmetu Enei BC Zielona Góra zdobył Zyskowski, 17 Ivica Radić, a 14 Przemysław Zamojski. W ekipie Śląska Wrocław najlepszy mecz w sezonie zagrał Devoe Joseph. Kanadyjczyk uzbierał 31 punktów.