Zielonogórscy koszykarze przegrali w dogrywce

Autor: (StockSnap/pixabay.com) Zielonogórscy koszykarze przegrali w dogrywce

Nie będzie potrójnej korony dla Stelmetu BC Zielona Góra

2017-09-28 10:15

Koszykarze z Zielonej Góry przegrali z Anwilem Włocławek batalię o Superpuchar Polski. Włocławianie wygrali po dogrywce 92:89.

Anwil lepiej otworzył spotkanie. Gospodarze szybko zbudowali kilkunastopunktową przewagę. Brylował nowy nabytek Anwilu - Ivan Almeida. Koszykarz pochodzący z Wysp Zielonego Przylądka pokazał swój największy atut - znakomite przygotowanie fizyczne. Stelmet BC zaczął gonić rywali w drugiej kwarcie i do przerwy prowadził 2 punktami. Największe emocje zaczęły się pod koniec meczu. Zawodnicy z Zielonej Góry mogli wygrać w ostatniej akcji, ale swój rzut przestrzelił James Florence. W dogrywce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i sięgnęli po pierwsze w tym sezonie trofeum. Najlepszym graczem meczu wybrano Ivana Almeidę.

A początek ligowych zmagań w najbliższą sobotę. Stelmet BC Zielona Góra na inaugurację wybierze się do Sopotu na spotkanie z miejscowym Treflem.