Nielegalne fanty w Żaganiu. Karabin MAUSER z amunicją, linia produkcyjna i lewy tytoń! [ZDJĘCIA]

2020-07-02 11:46 Tomasz Majta

Żagańscy funkcjonariusze wpadli na trop nielegalnej sortowni tytoniu. Mundurowi zabezpieczyli niekompletną linię produkcyjną, tytoń bez akcyzy częściowo przygotowany do sprzedaży i znany z filmów wojennych karabin Mauser wraz z amunicją. Za nielegalne fanty odpowie 38-latek z powiatu żagańskiego, który uszczuplił zysk Skarbu Państwa o ponad 36 tysięcy złotych.

Psy na gangsterów w Służbie Więziennej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną tytoniu we wtorek. Na miejscu zabezpieczono krajalnicę, liście tytoniu oraz pocięty tytoń na sprzedaż. Towar był już częściowo spakowany, ale żaden z worków nie miał akcyzy. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie nielegalnego tytoniu był 38-latek z Żagania, u którego znaleziono ponadto karabin Mauser wraz z amunicją.

- 38-letni właściciel został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, gdzie usłyszał zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych powodując uszczerbek podatku akcyzowego w kwocie ponad 36 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa - informuje sierż. Arkadiusz Szlachetko, oficer prasowy żagańskiej policji.

Właściciel nielegalnej linii produkcyjnej odpowie również za posiadanie broni palnej bez zezwolenia, ale za to z amunicją. Z karabinu właśnie tego typu korzystali żołnierze III Rzeszy w trakcie II wojny światowej.