Nowa Sól. Policyjny pościg za naćpanym 34-latkiem! Padły strzały [ZDJĘCIA]

2021-12-01 18:32
Nowa Sól. Policyjny pościg za naćpanym 34-latkiem! Padły strzały [ZDJĘCIA]
Autor: Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Sceny jak z amerykańskiego filmu akcji! Wszystko zaczęło się od 34-latka, który obrzucał kamieniami pojazd innego kierującego oraz groził mu śmiercią. Na widok policji, agresor rzucił się w ucieczkę, stwarzając realne zagrożenie w ruchu drogowym. Sytuacja była na tyle poważna, że mundurowi musieli użyć broni!

Nowa Sól. Policyjny pościg za naćpanym 34-latkiem! Padły strzały

W miniony czwartek (25 listopada) w godzinach nocnych oficer dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał informację o agresywnym mężczyźnie, który na strefie przemysłowej rzuca kamieniami w ciężarówkę, w której zamknął się zgłaszający.

Zobacz także: Koszmarny wypadek pod Słubicami! Nie żyje kierowca fiata, który zderzył się z tirem

- Policjanci pilnie pojechali na miejsce zdarzenia. Na widok radiowozu napastnik zaczął uciekać. Stwarzając jednocześnie bezpośrednie niebezpieczeństwo dla osoby postronnej, mundurowi dali mu sygnały do zatrzymania pojazdu. Kierujący nie miał jednak zamiaru go zatrzymać. Gdy rozpoczął się pościg nadal nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Chcąc zapobiec dalszej ucieczce, jeden z policjantów zmuszony był do wykorzystania broni służbowej. W wyniku podjętych działań, samochód z uszkodzonymi kołami zatrzymał się - wyjaśnia młodszy aspirant Justyna Sęczkowska z KPP w Nowej Soli.

Mężczyzna był trzeźwy, natomiast jego stan psychofizyczny wskazywał na to, że najprawdopodobniej jest pod wpływem narkotyków. To zostało potwierdzone w późniejszym badaniu. Dodatkowo podczas przeszukania jego pojazdu, funkcjonariusze znaleźli amfetaminę.

Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Podczas trwających czynności procesowych zatrzymany próbował nakłaniać policjantów do odstąpienia od czynności służbowych, w zamian oferując im korzyści majątkowe. Odpowie również za stawianie czynnego oporu wobec funkcjonariuszy policji. Tym samym mężczyzna dopuścił się aż siedmiu przestępstw, za które usłyszał już zarzuty. Częściowo przyznał się do ich popełnienia. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Emeryci pokłócili się o DROŻYZNĘ na bazarze. Czy tarcza ANTYINFLACYJNA PiS uratuje Polaków? | KOMENTERY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE