Okradał swoją firmę

i

Autor: kmp zielona góra Okradał swoją firmę

Okradał firmę, w której pracował. Zielonogórzanin wyłudził prawie pół miliona złotych

2017-11-15 15:31

To było oszustwo na naprawdę dużą skalę. Zielonogórska policja zatrzymała mężczyznę, który okradł swojego pracodawcę na prawie 500 000 zł. Teraz może trafić za kratki nawet na kilka lat.

45-latek pracował w jednej z firm telekomunikacyjnych. Zamiast przekazywać różnym firmom telefony i tablety na promocyjnych zasadach, sprzedawał sprzęt, a do firmy dostarczał podrobione zaświadczenia o objęciu promocją tych firm. W ten sposób wyłudził co najmniej 466 000 zł. Policjantów zawiadomił przedstawiciel firmy, w której pracował 45-latek. Według niego mężczyzna mógł przywłaszczać sobie znaczne sumy pieniędzy.

Jak ustalili policjanci mężczyzna nie działał sam. Pomagali mu 38-letni brat i 2 młodsze kobiety. Wszyscy zostali już zatrzymani i przyznali się do winy. Teraz mogą trafić za kratki nawet na 8 lat.  Decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym. Obie kobiety mają również zakaz opuszczania kraju, a mężczyźni musieli wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 7 i 10 tys. zł. 

Śledczy będą chcieli zabezpieczyć majątek 45-latka. Chodzi o luksusowy dom warty 465 tys. zł.

Zobacz też: Zielona Góra: Już przedszkolaki mogą się dowiedzieć, jak udzielać pierwszej pomocy! A wszystko w ramach akcji „Uratuj misia” [AUDIO]