Stelmet - MKS

Autor: Andrzej Romański/Energa Basket Liga Stelmet - MKS

Pierwszy krok zrobiony. Stelmet pokonuje MKS

2019-05-04 13:23

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 88:80. Zielonogórzanie w serii prowadzą 1:0.

Pierwsza połowa to znakomita gra Stelmetu. Zielonogórzanie kontrolowali przebieg meczu i do przerwy schodzili prowadząc 52:34. W trzeciej kwarcie goście pokazali charakter i zmniejszyli stratę do zaledwie 3 punktów. Był to znak ostrzegawczy dla zespołu trenera Igora Jovovicia, że mecz nie jest jeszcze rozstrzygnięty.

Czwartą kwartę również lepiej zaczęli goście z Dąbrowy Górniczej. Najpierw punkty zdobył Mathieu Wojciechowski, ale później skutecznie odpowiedzieli Darko Planinić i Quinton Hosley i Stelmet Enea BC Zielona Góra odskoczył na 11 "oczek". Goście próbowali jeszcze gonić, ale zielonogórzanie nie dali wyrwać sobie zwycięstwa.

Najwięcej punktów dla Stelmetu Enei BC Zielona Góra zdobył Darko Planinić. Chorwat zanotował 21 "oczek", dołożył też 7 zbiórek i 1 asystę. W ekipie trenera Jacka Winnickiego wyróżniał się Clevelend Melvin.

A kolejny mecz w niedzielę o 12.40 również w zielonogórskiej hali CRS-u.