Co jest na nagraniu?

Próbował zabić Urszulę i swojego synka? Dwa dni przed zatrzymaniem wrzucił filmik z Bartusiem [ZDJĘCIA, WIDEO]

2023-01-21 21:35

34-letni Błażej K. stoi zdaniem prokuratury za wybuchem paczki w Siecieborzycach, w których ciężko ranna została Urszula i jej dwoje dzieci: 7-letnia Ola i niespełna 3-letni Bartuś. Mężczyzna to były partner 31-latki i ojciec chłopczyka, który jeszcze przed zatrzymaniem zarzekał się, że nie miał nic wspólnego z zamachem. Twierdził, że bardzo kocha synka.

Wybuch paczki w Siecieborzycach. Błażej K. chciał zabić byłą partnerkę i synka?

Zarzut usiłowania zabójstwa 5 osób przy użyciu materiałów wybuchowych usłyszał Błażej K., który zdaniem prokuratury stoi za wybuch paczki w Siecieborzycach. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu matki i dwójki dzieci, za co grozi mu łączna kara dożywotniego pozbawienia wolności. Pakunek eksplodował 19 grudnia, gdy jego była partnerka, 31-letnia Urszula, wniosła go do domu i otworzyła w obecności swoich dzieci - w tym czasie w budynku byli również jej rodzice. Cała trójka została ciężko ranna i trafiła na OIOM Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Kobieta opuściła placówkę w środę, 18 stycznia, ale straciła dłoń i czeka ją jeszcze wielomiesięczna rehabilitacja. W poniedziałek, 16 stycznia, 34-latek został zatrzymany przez policję na terenie województwa dolnośląskiego. Jeszcze w grudniu, w rozmowie z korespondentem "Super Expressu" Marcinem Torzem, przekonywał natomiast, że jest niewinny. Błażej K. to były partner Urszuli i ojciec Bartusia.

- To absurd! Wiem, że mnie ludzie oskarżają, bo ciągle ktoś dzwoni i mówi o tym. Nie mam nic wspólnego z tym, co się stało - mówił.

34-latek opublikował wideo z Bartusiem

Błażej K. powiedział wtedy, że bardzo kocha swojego synka i że ma żal do sądu, że może go tak rzadko widywać. To pokłosie innego przestępstwa, o jakie jest podejrzany, tj. znęcania się psychicznego nad 31-latką poprzez wszczynanie awantur domowych, poniżanie, wyzywanie słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, ograniczanie kontaktów z rodziną i znajomymi oraz uzależnienie finansowe. Zdaniem Prokuratury Rejonowej w Żaganiu mężczyzna miał ponadto spowodować u pokrzywdzonej obrażenia w postaci stłuczenia uda. Dwa dni przed zatrzymaniem 34-latek opublikował na swoim profilu facebookowym filmik, na którym widać jego spotkanie z Bartusiem - jest zatytułowane: "widzenie lato 2022". Widzimy na nim, jak chłopiec wysiada z samochodu i biegnie w kierunku ojca.

- Po malutku. Po malutku, cześć, synku. Cześć, mój kochany. Mój kochany, dawaj tulaska... Och, mój kochany - mówi w nagraniu mężczyzna.

Tymczasem Lubuska Policja opublikowała wideo z zatrzymania podejrzanego o zamach w postaci wybuchu paczki w Siecieborzycach.

Miał podłożyć wybuchową paczkę w Siecieborzycach. Błażej K. zatrzymany
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE