Podejrzany to Błażej K.

Miał podłożyć paczkę, która wybuchła w rękach Urszuli! Były partner 31-latki usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

2023-01-19 10:19

Były partner 31-letniej Urszuli, ofiary wybuchu paczki w Siecieborzycach, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób i spowodowania obrażeń w stosunku do pokrzywdzonej i jej dzieci. Poinformowała o tym w czwartek, 19 stycznia, Ewa Antonowicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. W wyniku eksplozji kobieta i jej dzieci zostali ciężko ranni.

Wybuch paczki w Siecieborzycach. Były partner 31-latki usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Czy były partner 31-letniej Urszuli, w której rękach wybuchła paczka w Siecieborzycach, stoi za zamachem na jej życie? Tak twierdzi Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, która poinformowała w czwartek, 19 stycznia, że mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób i spowodowania obrażeń w stosunku do pokrzywdzonej i jej dzieci. W wyniku eksplozji, do której doszło 19 grudnia ub.r., 31-latka, 7-letnia Ola i niespełna 3-letni Bartuś odnieśli ciężkie obrażenia ciała i trafili do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, gdzie przeszli skomplikowane operacje. Maluchy opuściły placówkę już wcześniej, natomiast najciężej ranna Urszula wróciła do domu w środę, 18 stycznia. Dzień później śledczy poinformowali o zarzutach dla 34-letniego Błażeja K., ojca chłopczyka, zdradzając kulisy podjętych działań.

- Równolegle zlecono przeprowadzenie czynności w mieszkaniu byłego partnera pokrzywdzonej. W wyniku oględzin zabezpieczono przedmioty mogące służyć jako dowód w sprawie. Jednocześnie dzięki funkcjonariuszom policji niezwłocznie podjęto współpracę międzynarodową, mającą na celu ustalenie pobytu mężczyzny pracującego w tym czasie na terenie Niemiec. W śledztwie wdrożono także czynności operacyjne, które miały na celu zabezpieczenie materiału dowodowego jak i zapewnienie prawidłowego toku postępowania - informuje Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

Czytaj też: Próbował zabić Urszulę i swojego synka? Dwa dni przed zatrzymaniem wrzucił filmik z Bartusiem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zarzuty prokuratury już pod koniec grudnia

Jak dodają śledczy, zarzuty postawiono już 28 grudnia, ale głównie w obawie, by podejrzany nie planował ukryć się przed organami ścigania, o wszystkim poinformowano dopiero teraz. W dniu 4 stycznia na wniosek prokuratury uzyskano postanowienie Sądu Rejonowego w Zielonej Górze o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania, w konsekwencji czego zarządzono poszukiwania listem gończym.

- W dniu 16 stycznia 2023 r. na terenie województwa dolnośląskiego, w ramach wcześniej przygotowanej realizacji, policjanci zajmujący się poszukiwaniem i identyfikacją osób oraz funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji KWP w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali podejrzanego - uzupełnia prokuratura.

Podejrzany o podłożenie paczki w Siecieborzycach nie przyznaje się do winy

Błażej K. nie przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. 34-latek był już wcześniej znany organom ścigania. W styczniu 2022 roku Prokuratura Rejonowa w Żaganiu oskarżyła go o to, że w okresie od grudnia 2020 r. do sierpnia 2012 r. znęcał się psychicznie nad 31-letnią pokrzywdzoną poprzez wszczynanie awantur domowych, poniżanie, wyzywanie słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, ograniczanie kontaktów z rodziną i znajomymi oraz uzależnienie finansowe, a ponadto w dniu 14 sierpnia 2021 r. spowodował u pokrzywdzonej obrażenia w postaci stłuczenia uda, co naruszało czynności narządu ciała na okres poniżej 7 dni, to jest o czyn z art. 207 § 1 kk w zb. z art. 157 § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk. Ponadto podejrzany był silnie skonfliktowany z pokrzywdzoną na tle opieki nad wspólnym dzieckiem, synkiem Bartusiem, który również doznał obrażeń w wyniku eksplozji.

- W dniu 18 stycznia 2023 r. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze utrzymał areszt dla podejrzanego. Aktualnie w sprawie gromadzone są ekspertyzy biegłych i prowadzone są dalsze czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy - czytamy w komunikacie prokuratury.

Miał podłożyć wybuchową paczkę w Siecieborzycach. Błażej K. zatrzymany
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE