Rowerzysta zginął pod kołami samochodu. Tragiczny wypadek pod Nową Solą

2022-05-05 10:54
Rowerzysta zginął pod kołami samochodu. Tragiczny wypadek pod Nową Solą
Autor: mat. policji Rowerzysta zginął pod kołami samochodu. Tragiczny wypadek pod Nową Solą

71-letni rowerzysta zginął w wypadku, do którego doszło w czwartek (5 maja) w pobliżu Nowej Soli (woj. lubuskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letni kierowca opla zjechał na lewą stronę jezdni i potrącił jadącego rowerem mężczyznę.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek (5 maja) ok. godz. 7.30 na drodze wojewódzkiej nr 292 pomiędzy Nową Solą a Bytomiem Odrzańskim (woj. lubuskie). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 49-letni kierowca opla combo z nieustalonej przyczyny zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w prawidłowo jadącego rowerem mężczyznę.

ZOBACZ TEŻ: Nieudolni złodzieje zgubili skradziony samochód. Wpadł im do rowu

- Siła uderzenia była tak duża, że 71-latek kierujący rowerem zginął na miejscu - poinformował podinsp. Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. - Kierowca opla był trzeźwy.

Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli. Prokurator zarządził już sekcję zwłok 71-letniego rowerzysty.

W miejscu gdzie doszło do wypadku droga wojewódzka nr 292 była przez pewien czas zablokowana.

Sonda
Czy jako rowerzysta czujesz się bezpieczny na polskich drogach?
Potworne potrącenie rowerzysty w Małopolsce. Kierująca golfem nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE