Kierowca ferrari, zatrzymany przez policjantów z Nowej Soli, stracił prawo jazdy

i

Autor: mat. policji 58-letni kierowca ferrari miał na liczniku aż 123 km/godz.

Pirat drogowy

Sąd zdecyduje o dalszym losie kierowcy ferrari. 58-latkowi grożą surowe konsekwencje

2022-07-26 14:13

Z prędkością aż 123 km/godz. jechał w terenie zabudowanym kierowca ferrari, zatrzymany przez policjantów z Nowej Soli. 58-latek stracił od razu prawo jazdy, ale zaproponowanego przez policjantów mandatu nie przyjął. W tej sytuacji o jego dalszym losie zdecyduje sąd, który może ukarać go grzywną w wysokości znacznie przewyższającej policyjny mandat.

W piątek (22 lipca) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zatrzymali kierowcę ferrari, który przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/godz. Policyjny fotoradar wykazał, że 58-latek pędził w terenie zabudowanym z prędkością 123 km/godz. W tej sytuacji funkcjonariusze od razu zatrzymali na 3 miesiące prawo jazdy kierowcy ferrari i zaproponowali mu mandat w wysokości 2,5 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ: Policyjny pościg za kierowcą traktora. Na alkomacie omal nie zabrakło skali!

- Mieszkaniec województwa lubuskiego skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu, więc sprawa będzie miała swój finał w sądzie - poinformowała mł. asp. Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Może się okazać, że 58-latek będzie musiał zapłacić znacznie więcej niż proponowali mu funkcjonariusze. Maksymalna kara, którą może nałożyć na sprawcę wykroczenia sąd, wzrosła bowiem od stycznia z 5 tys. zł do 30 tys. zł.

Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?
Lubelskie. Groźna kolizja na DK-17