Sesja zdjęciowa na S3? Ten pomysł mógł skończyć się tragicznie

2018-05-29 13:55 Maciej Juszczak
Selfie na drodze
Autor: lubuska policja Selfie na drodze

Do zdarzenia doszło na trasie Międzyrzecz - Świebodzin. Podróżującym zabrakło paliwa. Dwie kobiety poszły na stację benzynową, a pozostałe zamiast włączyć światła awaryjne i wystawić trójkąt ostrzegawczy zaczęły robić sobie... zdjęcia.

Jak informują policjanci, 20-letnia kobieta nie zwracała uwagi na pozycję wskaźnika ilości paliwa w samochodzie i prowadzone przez nią auto zatrzymało się na S3. Podróżujące kobiety nie zadbały o własne bezpieczeństwo - nie włączyły świateł awaryjnych, ani nie wystawiły trójkąta ostrzegawczego. Dwie z podróżnych ruszyły pieszo po trasie S3, aby znaleźć stację i kupić paliwo, dwie stanęły przy pojeździe i robiły sobie „selfie”.

O tej sytuacji poinformowani zostali świebodzińscy policjanci, którzy po przyjeździe na miejsce, zastali dwie kobiety stojące pomiędzy samochodem, a barierkami energochłonnymi. Kierująca pojazdem 20-latka została ukarana mandatem karnym, a miejsce postoju auta zostało zabezpieczone przez policję.

Warto pamiętać, że na trasie szybkiego ruchu mamy obowiązek wystawić trójkąt ostrzegawczy w każdym przypadku w odległości 100 metrów od samochodu. Uważajmy też przy opuszczaniu samochodu, ponieważ przy prędkościach, które można rozwijać na ekspresówkach droga hamowania wydłuża się.

Zobacz też: Zielona Góra: Planujesz wyjazd za granicę? Wyrób kartę EKUZ

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE