"Słodka Suzi" znaleziona w WANNIE! Nietypowa interwencja policji

2020-09-14 19:33 Amadeusz Calik

Policjanci z nowosolskiej komendy mieli do czynienia z nietypową interwencją. Jeden z mieszkańców miasta przyniósł funkcjonariuszom... ptasznika tygrysiego! Pająk o imieniu "Słodka Suzi" trafił w ręce specjalistów, którzy zajmą się opieką nad egzotycznym przybyszem.

W sobotę, 12 września, kilka minut po godzinie 13 do nowosolskiej komendy przyszedł mężczyzna, który przyniósł ptasznika tygrysiego. Zdziwieni funkcjonariusze zaczęli dopytywać o pochodzenie "Słodkiej Suzi".

- Okazało się, że kilka miesięcy wcześniej pająk uciekł mężczyźnie z domowego terrarium. Właściciel był przekonany, że włochaty przyjaciel już nie wróci. Jednak pająk nie opuścił mieszkania ani swojego właściciela, a ujawnił swój owłosiony odwłok w wannie. Zdziwienie było ogromne - przekazuje mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska z KPP w Nowej Soli.

Mieszkaniec miasta postanowił jednak rozstać się ze swoim ulubieńcem i... przyniósł go mundurowym. Nie było jednak chętnego, który chciałby pogłaskać lub zaprzyjaźnić się ze Słodką Suzi, dlatego zwierzę trafiło w ręce specjalistów. Funkcjonariusze sprawdzą teraz okoliczności tego zdarzenia. Jak przypominają policjanci, choć zwierzęta egzotyczne z całą pewnością są fascynujące, to jednak wymagają odpowiedniej opieki i elementarnej wiedzy na temat ich hodowli. Gdyby pająk trafił w nieodpowiednie ręce, mógłby doprowadzić do zagrożenia życia.

Super Raport 14.09 (Goście: Kamil Bortniczuk - Porozumienie, Michał Kamiński - Wicemarszałek Senatu oraz Michał Kobosko - Polska 2050)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.