Stelmet Falubaz Zielona Góra bez trenera!

2019-10-30 11:12 Maciej Juszczak
Adam Skórnicki
Autor: www.youtube.com/zrzut ekranu

Takiej decyzji chyba nikt się nie spodziewał. Ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra rozstaje się Adam Skórnicki.

Wczoraj wieczorem klub wysłał do mediów lakoniczny komunikat. Dosłownie w czterech zdaniach informuje, że rozstaje się z Adamem Skórnickim. Dlaczego? Tego już szefowie Falubazu nie mówią. A tak brzmi oficjalny komunikat Stelmetu Falubazu Zielona Góra.

"Zielonogórski Klub Żużlowy SSA informuje, że z dniem 29 października rozwiązana została umowa z dotychczasowym trenerem Stelmetu Falubazu Zielona Góra - Adamem Skórnickim. Tym samym zakończyła się jego dwuletnia współpraca z naszym zespołem.

Adamowi Skórnickiemu dziękujemy za dwa lata spędzone w Zielonej Górze i życzymy sukcesów w dalszej pracy szkoleniowca.

ZKŻ SSA w tej chwili nie będzie szerzej komentował tej decyzji".

Adam Skórnicki był trenerem Stelmetu Flaubazu Zielona Góra 2 lata. W pierwszym sezonie zajął z zespołem 7. miejsce i tylko dzięki barażom uratował klub przed spadkiem. W drugim sezonie było lepiej. Zielonogórska ekipa zajęła 4. miejsce, ale ten wynik też nie został przyjęty z entuzjazmem, bo po transferach Nickiego Pedersena i Martina Vaculika apetyty były dużo większe.

Lada moment powinniśmy poznać nowego trenera i kształt drużyny na przyszły sezon. Na początku listopada otwiera się okienko transferowe i będzie wszystko jasne. Najprawdopodobniej w Falubazie zajdzie jedna kluczowa zmiana. Nickiego Pedersena zastąpi Antonio Lindbaeck.