Łukasz Koszarek

Autor: Andrzej Romański/ Energa Basket Liga

Stelmet przegrywa, Tabak ląduje na trybunach

2019-10-12 9:10

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra przegrali na wyjeździe z Polskim Cukrem Toruń 82:92. Dla zielonogórzan to druga porażka w tym sezonie.

W pierwszej połowie oba zespoły miały ogromne problemy w rzutach z dystansu. Stelmet w pierwszych dwudziestu minutach przestrzelił wszystkie 12 prób "za trzy". Torunianie byli minimalnie lepsi, ale za to dominowali pod koszami. Znakomicie grali Damian Kulig i Alade Aminu. Reprezentant Polski zdobył 17 punktów i miał 8 zbiórek.

Nigeryjczyk również zdobył 17 "oczek", 16 dołożył Keith Hornsby, a 12 Kyle Weaver. W Stelmecie po raz kolejny w tym sezonie najlepsze liczby notuje Jarosław Zyskowski. Nowy zawodnik zielonogórskiej drużyny uzbierał 15 punktów, a po 13 Marcel Ponitka i Ludde Hakanson.

Ogromne problemy ze skutecznością mieli Joe Thomasson i Tony Meier, niewidoczny był też Przemysław Zamojski. Szansę debiutu dostał za to Julian Jasiński. Niemiec zagrał niecałe 2 minuty i trafił jeden rzut z dystansu. Warto dodać, że Stelmet mecz kończył bez trenera. Żan Tabak za kłótnię z sędziami został wyrzucony na trybuny.

Teraz przed zielonogórskimi koszykarzami starcie z Legią Warszawa. Początek w czwartek o 17.30 w hali CRS-u.