Ludde Hakanson

Stelmet się nie zatrzymuje. Jest kolejny skalp!

2019-11-17 10:53

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra potwierdzają bardzo wysoką formę. Tym razem pokonali na wyjeździe Nizhny Novogrod.

W ostatnich tygodniach zawodnicy Stelmetu Enei BC Zielona Góra są w świetnej formie. Wygrywają w Energa Basket Lidze i w VTB. Tym razem w pokonanym polu zostawili faworytów - BC Nizhny Novogrod.

Mecz w Rosji lepiej rozpoczęli zielonogórzanie, którzy wygrali pierwszą kwartę 24:20, w drugich 10 minutach gospodarze zaczęli grać lepiej i do przerwy prowadzili 48:46. Trzecia kwarta również należała do Rosjan. W tej części było już 12 puntów przewagi.

Czwarta kwarta to popis Stelmetu i Ludde Hakansona. Szwed pod koniec meczu zaczął grać prawdziwy koncert. Trafiał jak natchniony i tylko w tej części meczu zdobył 15 punktów. Zielonogórzanie wygrali kwartę 24:13 i pokonali Nizhny Novogrod czterema "oczkami".

Najwięcej - 22 punkty dla Stelmetu zdobył Hakanson, a 18 Drew Gordon. W zespole z Rosji liderami byli Chavaughn Lewis i Darral Willis.