Stelmet się rozpędza. Ponitka i Meier na pokładzie!

2019-08-22 9:29 Maciej Juszczak
Marcel Ponitka
Autor: Andrzej Romański/Energa Basket Liga

Marcel Ponitka i Tony Meier są nowymi koszykarzami Stelmetu Enei BC Zielona Góra. Obaj podpisali roczne kontrakty.

Dla Marcela Ponitki to powrót do Zielonej Góry po kilku latach. W Stelmecie grał w sezonach 2013/2014 i 2015/2016. Wtedy nie odgrywał w zespole większej roli. Grał bardzo mało, przeważnie w końcówkach, gdy mecze były już rozstrzygnięte. Później przeniósł się do Gdyni gdzie rozwinął skrzydła. Grał więcej, lepiej, próbował też swoich sił w Stanach Zjednoczonych, prezentując się klubom NBA.

Tony Meier to silny skrzydłowy. Ostatnio grał w Greckim Promitheas. Warto odnotować, że Amerykanin miał najlepszą skuteczność w rzutach dystansowych w Lidze Mistrzów. Rzucał na poziomie 52.2%, co jest rewelacyjnym wynikiem.

Dla Amerykanina to powrót do Energa Basket Ligi. W sezonie 2014/2015 był graczem Polpharmy Starogard Gdański, dla której rzucał średnio ponad 14 punktów na mecz, dokładał też 6 zbiórek. Był kluczowym graczem tej drużyny. Później grał kolejno w greckim AS Apollon Pathras, czeskim CEZ Nymburk, GS Lavrio i ostatnio w Promitheas.

Kontrakty Meiera i Ponitki oznaczają, że w Stelmecie Enei BC Zielona Góra mamy teraz 7 seniorów i 2 młodzieżowców.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE