To była różnica kilku klas. CSKA Moskwa wygrywa w Zielonej Górze

2019-10-21 7:55
Stelmet
Autor: Andrzej Romański/ Energa Basket Liga

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra przegrali z CSKA Moskwa 64:104.

Mecz na początku był bardzo wyrównany. Stelmet dotrzymywał kroku rywalom, ale z każdą kolejną minutą Rosjanie pokazywali, że nie przypadkowo są najlepszą klubową ekipą w Europie. W momencie, gdy trzeba było przyspieszyć, goście wrzucali wyższy bieg i odskakiwali Stelmetowi na bezpieczną przewagę.

Rosjanie mieli znakomitą skuteczność z dystansu. Trafili 17 z 34 rzutów za "trzy". Stelmet w tym elemencie był dużo gorszy. Zielonogórzanie trafili 6 z 20 prób. W ekipie CSKA niemal bezbłędny był Will Clyburn. Amerykanin zdobył 20 punktów, grając ze świetną skutecznością. Po 12 punktów dołożyli Joel Bolomboy i Mike James.

W Stelmecie Enei BC Zielona Góra najwięcej punktów zdobył Jarosław Zyskowski. "Dwucyfrówki" mieli też Joe Thomasson i Ivica Radić. Pozostali gracze Stelmetu zagrali dużo słabiej. 

Teraz przed zielonogórzanami rywalizacja w Energa Basket Lidze. To już 27 października w Bydgoszczy. Następny mecz w VTB 5 listopada. Rywalem Stelmetu Enei BC Zielona Góra będzie Parma Perm.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE