Strajk zielonogórskich nauczycieli! Kiedy? [AUDIO]

2019-10-19 10:22
Strajk zielonogórskich nauczycieli! Kiedy? [AUDIO]
Autor: pixabay.com/jerrykimbrell10

Nauczyciele nie ustępują i będą protestować. Tym razem chcą zorganizować mniej uciążliwy dla uczniów i ich rodziców strajk włoski.

Będą prowadzić lekcje - ale będą też protestować. Lubuscy pracownicy oświaty wypełnili ankiety i opowiedzieli się za strajkiem włoskim. Oznacza to, że w ramach swojej pracy nie będą wykonywać czynności, które nie są zapisane w statucie i karcie nauczyciela.

W ostatnich tygodniach w szkołach na terenie całego kraju trwały ankiety, w których pracownicy oświaty mogli zdecydować czy chcą strajku i jakie są największe problemy w polskiej edukacji. Ankiety wypełniło ok. 7 tys. Lubuskich nauczycieli. Jako najważniejszy postulat uznali podniesienie pensji.

Protest włoski ma się rozpocząć w szkołach 22 października, czyli w najbliższy wtorek i ma trwać do odwołania. W tym czasie zagrożone są wycieczki szkolne, wyjścia do kina, teatru czy na zajęcia poza szkołą. Nauczyciele w tym czasie nie muszą też prowadzić kół zainteresowań.

Przypomnijmy, że jest to kolejny etap protestów nauczycieli. Ostatni strajk odbył się w kwietniu i trwał aż kilka tygodni. W tym czasie odwoływane były lekcje w szkołach.

Nie będzie wycieczek i kół zainteresowań - ostrzega Bożena Mania z lubuskiego ZNP
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE