Na zielonogórskim deptaku udzielali pierwszej pomocy! [AUDIO]

2019-10-16 14:20
Udzielanie pierwszej pomocy
Autor: Dorota Gut

Poszli na rekord z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Kilkuset mieszkańców Zielonej Góry brało udział w próbie bicia rekordu Polski w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Akcję organizuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zapoczątkowano ją w 2013 roku i z każdym kolejnym liczba uczestników była większa. 12 miesięcy temu w całej Polsce wzięło udział ponad 116 000 osób, również z Zielonej Góry.

O co chodzi? W jednym momencie w całym kraju uczestnicy na fantomach przystępują do resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Data nie jest przypadkowa - 16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

Punktualnie o 12.00 do akcji włączyli się również zielonogórzanie. Byli to głównie uczniowie, ale nie tylko. W okolicach pomnika Bachusa zlokalizowane było miasteczko medyczne, a uczestnicy uciskali specjalnie przygotowane fantomy.

O tym czy rekord został pobity dowiemy się za kilka dni.

Pierwszą pomoc powinni znać wszyscy - mówili reporterce ESKI Dorocie Gut uczestnicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE