Ukradli mu forda. Gdy znaleźli auto, w środku była martwa kobieta. 26-latek tak ją zostawił

i

Autor: shutterstock, policja 26-letni mieszkaniec Sulechowa usłyszał kilka zarzutów, po tym jak w ukradzionym przez niego fordzie znaleziono ciało 45-latki.

Śmiertelne zdarzenie

Ukradli mu forda. Gdy znaleźli auto, w środku była martwa kobieta. 26-latek miał ją tak zostawić

2023-05-30 18:46

26-letni mieszkaniec Sulechowa usłyszał kilka zarzutów, po tym jak w ukradzionym przez niego fordzie znaleziono ciało 45-latki. Jak wynika z ustaleń policji, mężczyzna miał doprowadzić do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i nie udzielił pomocy swojej pasażerce, uciekając z miejsca zdarzenia. W czasie zatrzymania miał we krwi prawie promil alkoholu.

Śmiertelny wypadek pod Sulechowem. 26-latek miał zostawić pasażerkę i uciec

Policja ujawniła okoliczności zatrzymania 26-latka podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku pod Sulechowem, w którym zginęła 45-letnia kobieta. Jej ciało znaleziono w niedzielę, 28 maja, w fordzie galaxy stojącym przy starej trasie S3. Kilka godzin później w ręce mundurowych wpadł młody mieszkaniec Sulechowa, który mieszkał tam od niedawna po przeprowadzce z powiatu słupskiego. Według ustaleń prokuratury 26-latek ukradł wcześniej samochód innemu mieszkańcowi Sulechowa. Jadąc autem razem ze swoją pasażerką miał doprowadzić do wypadku, w którym kobieta poniosła śmierć na miejscu - podejrzany nie udzielił jej jakiejkolwiek pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. To nie wszystko, bo w czasie zatrzymania w jego krwi ujawniono 0,8 promila alkoholu.

- Podejrzany odpowie za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenie pomocy, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Świebodzinie, Wydział IV Karny w Sulechowie, 26-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie - informuje policja w Zielonej Górze.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Akt oskarżenia dla kierowcy samochodu pod którym zginęła 10-letnia Faustynka z Kozodrzy