Usłyszał "łapać złodzieja" i nie wahał się ani chwili! 15-latek pomógł niepełnosprawnemu

2020-09-03 12:27 Ewa Gazda-Wasilewska
Nastolatek pomógł niepełnosprawnemu, zdjęcie ilustracyjne
Autor: Free-Photos/cc0/pixabay Nastolatek pomógł niepełnosprawnemu, zdjęcie ilustracyjne

Wielkie gratulacje należą się 15-latkowi z Gubina, który ani przez chwilę się nie wahał i pomógł potrzebującemu. Nastolatek ruszył za złodziejem, który chwilę wcześniej zabrał torbę niepełnosprawnemu 69-latkowi. Ujął przestępcę i zwrócił rzeczy właścicielowi.

Dyżurny gubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który ukradł torbę starszemu mężczyźnie poruszającemu się przy pomocy podpórki rehabilitacyjnej. Jak wynikało z ustaleń, do 69-latka podszedł nieznany mu mężczyzny i podjął próbę konwersacji.

Niepełnosprawny mężczyzna nie chciał z nim rozmawiać, więc nieznajomy przesiadł się na inną ławkę, jednak po chwili ponownie usiadł obok niego. 69-latek nie mając ochoty na rozmowę, wstał i przy pomocy podpórki rehabilitacyjnej zaczął odchodzić z miejsca, w którym siedział. Mężczyzna ruszył za nim i po chwili wyciągnął z koszyka podpórki torbę, w której 69-latek miał portfel z pieniędzmi, dowód osobisty, kartę bankomatową oraz telefon, a następnie szybkim krokiem oddalił się.

Pokrzywdzony nie był w stanie pobiec za mężczyzną i zaczął krzyczeć "łapać złodzieja". Na szczęście jego krzyk usłyszał 15-letni mieszkaniec gminy Gubin, będący nieopodal miejsca zdarzenia, który natychmiast zareagował i z pomocą innych osób ujął mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży. Odnalazł też porozrzucane skradzione rzeczy, które zwrócił pokrzywdzonemu. O zdarzeniu powiadomiono policjantów.

66-latek został zatrzymany. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma blisko promil alkoholu w organizmie. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na zakwalifikowanie jego zachowania jako kradzież szczególnie zuchwałą, która zgodnie z kodeksem karnym zagrożona jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Staranował radiowóz na autostradzie. To cud, że nikt nie zginął

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.