Nastolatek pomógł niepełnosprawnemu, zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Free-Photos/cc0/pixabay Nastolatek pomógł niepełnosprawnemu, zdjęcie ilustracyjne

Usłyszał "łapać złodzieja" i nie wahał się ani chwili! 15-latek pomógł niepełnosprawnemu

2020-09-03 12:27

Wielkie gratulacje należą się 15-latkowi z Gubina, który ani przez chwilę się nie wahał i pomógł potrzebującemu. Nastolatek ruszył za złodziejem, który chwilę wcześniej zabrał torbę niepełnosprawnemu 69-latkowi. Ujął przestępcę i zwrócił rzeczy właścicielowi.

Dyżurny gubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który ukradł torbę starszemu mężczyźnie poruszającemu się przy pomocy podpórki rehabilitacyjnej. Jak wynikało z ustaleń, do 69-latka podszedł nieznany mu mężczyzny i podjął próbę konwersacji.

Niepełnosprawny mężczyzna nie chciał z nim rozmawiać, więc nieznajomy przesiadł się na inną ławkę, jednak po chwili ponownie usiadł obok niego. 69-latek nie mając ochoty na rozmowę, wstał i przy pomocy podpórki rehabilitacyjnej zaczął odchodzić z miejsca, w którym siedział. Mężczyzna ruszył za nim i po chwili wyciągnął z koszyka podpórki torbę, w której 69-latek miał portfel z pieniędzmi, dowód osobisty, kartę bankomatową oraz telefon, a następnie szybkim krokiem oddalił się.

Pokrzywdzony nie był w stanie pobiec za mężczyzną i zaczął krzyczeć "łapać złodzieja". Na szczęście jego krzyk usłyszał 15-letni mieszkaniec gminy Gubin, będący nieopodal miejsca zdarzenia, który natychmiast zareagował i z pomocą innych osób ujął mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży. Odnalazł też porozrzucane skradzione rzeczy, które zwrócił pokrzywdzonemu. O zdarzeniu powiadomiono policjantów.

66-latek został zatrzymany. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma blisko promil alkoholu w organizmie. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na zakwalifikowanie jego zachowania jako kradzież szczególnie zuchwałą, która zgodnie z kodeksem karnym zagrożona jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Staranował radiowóz na autostradzie. To cud, że nikt nie zginął
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE