W Zielonej Górze po raz dwunasty o transplantacji i krwiodawstwie

2017-10-24 15:05
konferencja
Autor: Radio Eska konferencja

Na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się konferencja "Bezcenny Dar - Moja Decyzja - Twoje Życie".

Nie zabrakło informacji między innymi o prawnych aspektach transplantacji, czy debaty oksfordzkiej.

- Zauważyliśmy i takie jest nasze doświadczenie, że jeżeli nie będziemy powtarzać i co roku na ten temat mówić, częściej organizować różnego rodzaju akcji, to bardzo często tym się zapomina. Wystarczy rok przerwy i od razu nam się to odbija w zainteresowaniu tą metodą leczniczą - w rozmowie z Radiem ESKA mówi dr hab n. med Maciej Głyda , konsultant wojewódzki ds. transplantologii klinicznej.

Wioletta Adamczewska jest biorcą przeszczepu. Jak sama mówi, gdyby nie przeszczep rogówki 12 lat temu, straciłaby wzrok.

- Miałam mieć 100% utratę wzroku jeżeli nie miałabym przeszczepu. W momencie, gdy się na to decydowałam miałam małe dziecko, więc decyzja była bardzo trudna. Jednak dzięki temu wychowałam dziecko, dziecko studiuje, wszystko jest ok. - w rozmowie z Radiem ESKA mówi Wioletta Adamczewska.

W ramach konferencji odbyła się również Debata Oksfordzka na temat transplantacji. Na parkingu Uniwersytetu Zielonogórskiego stanął krwiobus, gdzie można było oddać krew.

Zobacz też: Zielona Góra: Trwa program "Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE