Wysłali za nim trzy listy gończe! Wpadł dzięki czujności mieszkańców

2020-04-06 12:39 GE
Policja zatrzymała poszukiwanego trzema listami gończymi
Autor: Policja Lubuska Policja zatrzymała poszukiwanego trzema listami gończymi

Najwyraźniej poszukiwany trzema listami gończymi 34-latek pomyślał, że opustoszałe miasto to dobra okazja do tego, by włamać się do samochodów. Nie przewidział jednak, że w takich okolicznościach krążący po parkingu ludzie zwrócą uwagę mieszkańców. Policja szybko sprawdziła te doniesienia i zatrzymała poszukiwanego.

W nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę rano Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację o podejrzanych mężczyznach na motocyklu, którzy kręcili się po osiedlowych parkingach, zaglądali do samochodów i łapali za klamki zaparkowanych aut.

Komunikat z opisem mężczyzn trafił do wszystkich patroli w mieście. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Zielonej Górze, którzy także patrolowali miasto około godziny 14.00 zauważyli dwóch mężczyzn jadących na motocyklu. Policjanci zablokowali im drogę radiowozem i zatrzymali.

Kierującym okazał się poszukiwany trzema listami gończymi 34-latek, który dodatkowo ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i kierował motocyklem pod wpływem narkotyków. Mężczyzna ma do odbycia 3 wyroki pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniami oraz przemyt narkotyków. Łącznie spędzi w wiezieniu najbliższych 9 lat. Dodatkowo usłyszał zarzut niestosowania się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a po otrzymaniu wyników badań krwi usłyszy również zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków. Dzisiaj rano 34-latek został odwieziony do zielonogórskiego aresztu śledczego.

Drugi z mężczyzn, to również dobrze znany policjantom zielonogórzanin. Za niestosowanie się do obowiązujących przepisów dotyczących poruszania się w miejscach publicznych został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Koronaporadnik cz.12 Jak wytrzymać na kwarantannie z dzieckiem?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.